Každý rok se trápit s nedostatkem informací o konferencích (a tomu podobných akcích), které se hodí pro firmy a jednotlivce z IT/C, marketingové, internetové, bezpečnostní či Public Relations oblasti? Každý rok to končí tím, že si děláte někde přehled, sháníte informace. Pojďme tomu trochu pomoci.

Event365 je kalendář akcí

@365tipů si v září 2015 založilo Event365. Kalendář akcí z IT/C oblasti. Což zahrnuje hlavně informační technologie, Internet, bezpečnost, marketing, hardware, software, Public Relations. Ale v zásadě cokoliv co by mohlo být zajímavé pro firmy i jednotlivce působící v těchto oblastech.

Pořádáte akci? Pomozte ji doplnit

Nenašli jste akci uvedenou v jednotlivých měsíčních přehledech? Mrkněte ještě do ITC Konferenčního kalendáře kde si @365tipů udržuje výchozí data. Tuto tabulku v Google Docs můžete také využívat (vše se nejprve objevuje v ní, pak teprve putuje na web).

Nenašli jste vaši akci? Použijte Přidání aktivity do kalendáře akcí Event365.  Je to jednoduchý formulář v Google Forms.

Máte nějaké dotazy? Chcete pomoci?

Tato služba je součástí @365tipů a kontaktní e-mail je tedy 365tipu@gmail.com.  Jakkoliv provozovatele (Daniel Bradbury Dočekal) můžete kontaktovat na jiných e-mailech, je nejlepší opravdu použít jenom tento.

Nějaké další poznámky a drobnosti aneb FAQ

Proč je to takové dost prázdné? No, protože tohle není placená služba a bude tak plná, jak se ji podaří naplnit průběžně. A hlavně, bude to záviset na případné pomoci těch, kteří dají vědět o vlastních akcích.

Proč to neděláme pořádně a ve velkém? Nevím, asi proto, že k tomu není důvod, vůle, síla, čas, atd. Tohle vzniklo tak trochu mimochodem – protože se tenhle problém každý měsíc řeší několikrát, tak vznikla tabulka vb Gogole Docs. A protože je těžké to plnit v jednom člověku, tak vzniklo toto – něco co umožní dalším lidem přispět.

Proč jsem tady nenašel akci, kterou pořádáme? No, nejspíš proto, že jste ji vy sami (ani nikdo jiný) do kalendáře nepřidal. Viz  Použijte Přidání aktivity do kalendáře akcí Event365

Dají se nějak data z tabulky či odsud dostat do kalendáře? Asi dají, ale zatím není jak. Pokud někdo máte nápad jak to udělat, sem s ním. Není vcelku problém udělat veřejný Kalendář Google, ale ručně to tam přepisovat už problém je. Nemůže ale být výchozím zdrojem dat, protože z něj tak snadno (copy paste) nejde udělat webová stránka. A co navíc, strašně špatně se v něm cokoliv udržuje – v tabulce (= jednoduchá databáze) je to nesrovnatelně snazší.

Mohu nějak informace odebírat přes RSS? Můžete, ale asi nebude odebírat co. Každý měsíc bude mít jeden článek a změny v nich se nijak do RSS neumí projevit.

Mohu nějak odebírat jenom změny? Přidání akcí? Ne, bohužel tady na webu ne, ale můžete to zkusit přes onu tabulku v Google Docs, protože tu stačí srovnávat s předchozí podobou. Je sice přístupná pouze „pro čtení“, ale to nebrání vytvoření vlastní kopie.

Proč jsou zde i zahraniční akce? Protože se lednu objevila možnost přidat #fintech akce v zahraničí (z Fintech Events — The big list of 2016) a určitě neuškodí je také mít „v merku“.